Čerčanská obrazárna bavit nepřestává – prověřeno časem

Rád bych vás pozval do malé obrazárny asi 40 km od Prahy. Obec Čerčany je přestupní stanicí pro výletníky do Posázaví. A ti, kdo tudy projíždí, nemusí chodit daleko, výstavní prostor se nachází přímo na nádraží. Expozice je trvalá, obrazy jsou totiž namalovány přímo na stěny nádražního podchodu. Před necelými třemi lety je namalovali žáci a učitelé čerčanské základní umělecké školy. Stojí za vidění. K fotografii se stručně dostaneme v druhé části článku, protože impulsem pro jeho napsání byla chuť zachovat měnící se galerii ve fotografických reprodukcích.

Číst dál

Nadšený fotograf a kreativní marketing

Všichni už jsme se naučili, že se marketing v české kotlině přehoupl od mystického běžného pracího prášku k závodu o slevy z běžné prodejní ceny, přičemž nic z toho nikdy nikdo neviděl. Na vylhaných (nebo chcete-li chytrým slovem – kreativních) reklamách mě neuráží ani tak předpoklad demence běžného spotřebitele, neb tento se evidentně čím dál více naplňuje, ale spíše degradace profesionálního fotografa (aniž bych se s tímto jakkoli srovnával).

Číst dál

Bitva fotoaparátů aneb Lov beze zbraní

Dovedete si představit, jak by to na světě vypadalo, kdyby lidi po sobě místo puškama a samopalama stříleli spouštěmi fotoaparátů? Kdyby se známé rčení o “lovu beze zbraní” stalo skutečností? A vítěz bitvy by se nepočítal podle počtu padlých, ale podle počtu výstavních zvětšenin z “bitevního pole”?

Číst dál

Já + Paladix = 200 článků / 10 let

Příklad z názvu je taková divná matematika, uznávám – s tímhle předmětem jsem míval vždycky problém, který mě ovšem paradoxně i docela obohatil; díky svému nematematickému uvažování jsem totiž dokázal klidně sčítat jablka a hrušky, protože je to prostě ovoce. Deset let je také skoro třetina mého života – a po tu dobu je se mnou Paladix…

Číst dál