Petr Jiskra vystavuje své neúplné rozetmění. Ta věta vlastně vyjadřuje vše.
Fotografie jako výsledek dědičného procesu s ohledem na sociální zatížení
Už mnohokrát jsem se zamýšlel nad smyslem a významem svých fotografií – nikoli ve smyslu globálním, jako “co moje fotografie dokážou udělat pro světový mír?”, ale ryze intimním a soukromém, jako “co tím sakra vlastně sleduju?”.
Novoroční FOTOvycházka Prahou
Stejně jako minulá léta, proběhne i v roce 2011 novoroční FOTOvycházka po Praze. Tato setkání se již stala tradicí a tak i příští rok můžeme protáhnout a provětrat naše znavená a zlenivělá těla po vánočních svátcích a po silvestrovském veselí. Koneckonců, ne nadarmo se říká: „ Jak na Nový rok, tak po celý rok“, takže … Číst dál
S fotografy po stopách Karla Hynka Máchy
Výstava je výsledkem fotografického workshopu pořádaného Svazem českých fotografů k 200. výročí narození slavného a originálního českého básníka, jenž proslul láskou ke krajině, putování a objevování a jenž cestu povýšil na filozofickou kategorii při hledání smyslu lidského života.
Fotografický ateliér ještě jednou a jinak
aneb Když dva dělají totéž…
Jan Sucharda: Fotografický ateliér
Tato kniha si klade za cíl zmapovat fotografický ateliér z technické stránky, od stádia plánování přes stavbu a jeho vybavení.
VueScan v nové verzi 9
Pravděpodobně nejpopulárnější software pro (nejen) filmové scannery se dočkal nové “major” verze 9.
Fotografická procházka Prahou a pozvánka na Vánoční FOTOpivo
V listopadu jsme využili den volna a udělali si malou vycházku podzimní Prahou. No, malou, na konci dne mi GPS ukazovala 16,3 km, takže jsme se opravdu pěkně prošli. V očekávání podzimních mlh byl sraz za ranního kuropění v Holešovicích. Mlhy nikde, a tak jsme v poklidu posnídali a vydali se podzimním ránem do holešovického přístavu. Nebudu vás zatěžovat nudným popisem cesty krok za krokem a radši přidám nějakou tu fotku pořízenou během dne a pokusím se tak zmapovat naše putování.
Jak jsem fotil koně
Začátkem roku se na mne obrátil kamarád a fotograf Petr Lusk s návrhem jít fotit koně do Velké Chuchle. První moje reakce byla “Ty jsi byl asi na Dakaru dlouho na slunci, že?” Jinak jsem si nedokázal vysvětlit záměr jít fotit něco, o čem vůbec nic nevíme a po sezoně, strávené focením motoristických a extrémních vodních sportů, to bude pro nás opravdu velkou výzvou.