Těsně po fotoakci v Kutné Hoře se scházíme na našem pravidelném FOTOpivu. Pro přeplněnost Kovárny jsme tentokráte okusili nové prostředí. Díky vám, našim čtenářům, jsme se dostali do vodáckého Klubu Válec, který se skromně krčí za tělocvičnou TJ Sokol Vinohrady v Riegrových sadech. Díky za dobrý tip.
Fotosoutěž – “I See Faces”
I See Faces neboli “vidím ksichty” všude a ve všem. Ne tedy já, ale je to jedna z oblíbených amatérských fotografických disciplín.
Březnové FOTOpivo a pozvánka na duben
Březnové FOTOpivo se konalo trochu netradičně ve čtvrtek, ale i tak byla účast hojná a bylo se jako vždy na co koukat, co chválit či kritizovat.
Jarní výlet
Zima byla dlouhá a jaro nejen podle kalendáře začíná klepat na dveře. Každý rok pořádáme několik akcí a rádi bychom vás pozvali na letošní druhou v pořadí.
Vyšel pátý Temnokomorník
9. března 2011 vyšlo páté číslo časopisu Temnokomorník s portfoliem Petra Helbicha.
Přicházejí Fotojatka, plátna kin se rozzáří snímky světových fotografů
Rádi bychom Vás informovali o blížícím se termínu pátého ročníku mezinárodního festivalu tvůrčí fotografie Fotojatka, který se snaží představit divákům špičky světové i české tvůrčí a dokumentární fotografie.
Změna limitu pro dovoz bez DPH již 1.4.2011
1. dubna končí období, v němž ČR obratně zamanévrovala v ne zcela přesné směrnici Rady EU ohledně cla a DPH a zvýšila limit pro drobné privátní poštovní obchodní zásilky ze zemí mimo EU na 150 EUR. Nyní vyšla směrnice upřesněná a na jejím základě bude limit, do kterého zásilka nepodléhá DPH, snížen opět na 22 EUR. Pro clo by mělo nadále platit 150 EUR, ale sazba cla je zlomkem sazby DPH.
Jaké bylo únorové FOTOpivo?
Po několika minulých FOTOpivech jsme se vrátili do restaurace Na kovárně a ač se to zdá divné, tak na úrovni to bylo znát. Fotograficky to bylo o dost jinde, než minulá setkání. Je jen škoda, že musíme opět změnit lokál…
LOMO LC-A
O přístroji Lomo LC-A se dočtete v současnosti spoustu věcí v souvislosti s určitým kultem tzv. Lomografie. V tomto článku bych se ale chtěl na fotoaparát podívat především z pohledu čistě faktického a technického, toto Lomo je totiž poměrně zajímavý přístroj sám o sobě a plně si trochu pozornosti zaslouží.
Divočina v obrazech
V polovině tohoto roku se historická budova Národního muzea kvůli rekonstrukci veřejnosti na dlouhých 43 měsíců uzavře, což je samo o sobě docela dobrým důvodem, proč ji navštívit. Druhým, stejně dobrým důvodem je pak výstava fotografií, která zde byla nedávno zahájena. Divočina v obrazech Rosti Stacha a Vaška Šilhy prostě stojí za to.